Silové předměty: Jak jsem přišel k šamanské holi

Hůl byla první z mých silových předmětů, které mi pomáhají na mých cestách podobně jako silová zvířata. Každý z předmětů jinak.


V žádné literatuře jsem dosud nenarazil na to, že by se někdo zmiňoval o předmětech, které se za určitých okolností objeví na šamanské cestě a od té doby je lze přivolat podobně jako silové zvíře. A tak jsem nazval tyto své pomůcky ze světa za oponou po svém, a sice "silové" nebo "kouzelné" předměty. Za ta léta jsem obdržel tři takové: knihu, pírko a hůl.

Když jsem zhruba před dvaceti lety začal se šamanskými cestami, přišla ke mě na jedné z cest hůl. Ocitl jsem se na místě, kde nešlo přivolat silové zvíře. Kolem mne byl viditelný kruh ukončený neproniknutelnou mlhou. Z té mlhy na mě dorážel had a mě se stále nedařilo se ho zbavit. Hodil jsem s ním zpátky do mlhy, ale za chvíli se opět vyplazil proti mě. Pomyslel jsem si, že by se mi hodila nějaká zbraň a v tu chvíli se v mé ruce oběvila obyčejná dřevěná hůl. Stačil jeden rozhodný úder holí a had se odplazil a už se neukázal. Nešlo o sílu nebo tvrdost úderu, úderů už had dostal dost. Spíš ta hůl jako symbol posílila mojí rozhodnost a nezlomnost záměru. Od té doby si mohu hůl kdykoliv na své cestě přivolat. Používám ji na svých šamanských cestách vždy, když potřebuji být pevný a rozhodný, když si nejsem jistý, cítim nedostatek vůle nebo potřebuji dodat sebevědomí. Stačí ji držet v ruce. Někdy s ní symbolicky mávám nad hlavou, což vyvolá ještě větší příval jistoty v případech, kdy to potřebuji.

Nedávno jsem si uvědomil, že ta hůl představuje vlastně moji páteř. Když jsem uchopil tu hůl, jako bych symbolicky uchopil, narovnal a zpevnil svojí páteř. Když jsem Rovný a Pevný v sobě, jsem také Sebe-vědomý, Jistý a Rozhodný. Mohu se sklonit před všemi bytostmi všech světů, a přesto neztratit nic ze své Rovnosti. Nahlédnutí této symboliky mi dalo uvědomění, jak Rovnost, Pevnost záměru a Sebevědomí souvisí s páteří. Páteř se mi stala v běžném životě tím, čím pro mne je ve světě za oponou, kam vyrážím na šamanské cesty, hůl

149 zobrazení

Provozuje:

Eliška Ježková,

IČO 08057621,

Kozelská 56, 266 01 Beroun

  • Blog.cz Tomas Merlin Jezek
  • Soundcloud profil Thomas Merlin
  • Youtube kanál Cesta k celistvosti
  • Facebook profil