Cesta k vlastní celistvosti je cestou k Pravdě o Sobě. Svým způsobem ani nejde o cestu, jelikož nepřekonáváme žádnou vzdálenost. Už jsme tím, čím jsme, a vždy jsme byli. Překonáváme pouze vlastní strach. Už víme vše, co potřebujeme, jenom se toho zatím ještě bojíme a tak radši kličkujeme životem od dramatu k dramatu, abychom této radikální pravdě o sobě nemuseli čelit, abychom se do té doby, než tomu čelit budeme muset, což bude nejpozději ve chvíli smrti, nějak zabavili. 

 

Celistvost nebo osvícení nebo probuzení není nic statického, co na nás čeká někde v budoucnu a k čemu se pomocí úsilí horko-těžko posouváme, a až toho dosáhneme, budeme mít "hotovo". Jde o proces a ten pokračuje, dokud žijeme, protože život sám je proces, člověk je procesem, oživeným děním, ve kterém bytost neustále čelí sama sobě. Nezralá bytost tento proces nezvládá, neorientuje se v něm, tedy sama v sobě, je tažena nevědomými tendencemi, důležitostí, přáními a odpory a díky tomu trpí a dokonce si ani nedovoluje přiznat si, že trpí, díky čemuž sama sebou pohrdá, za což sama sebe nenávidí. Zralá bytost vidí své utrpení, rozhodne se mu čelit, překonává svůj strach a Poznává Sama Sebe do stále větších jemností, čímž vnáší Světlo Poznání do Temnot Nevědomosti. Dokud žijeme, nebudeme mít nikdy "hotovo", ale můžeme mít Klid a vnitřní Mír.

 

Řeka našeho života protéká mezi dvěma základními polaritami, které prostupují na různých úrovních celým Vesmírem - plus a mínus, světlo a tma, pronikání a přijímání, mužství a ženství, nebe a země, duch a hmota... Díky uvolnění se do procesu cesty-necesty k vlastní celistvosti, získává bytost vidění toho, jak samotný proces funguje, jaká je povaha Mysli, jaká je Přirozenost Bytí, které jde přirozeně naproti, protože se rozhodla netrpět. Z tohoto Poznání se rodí Osvobození. Tímto se ukončuje strastná cesta vnitřního konfliktu a otevírá se uvědomění Pravé Povahy Všech Věcí a autentického prožívání, života v Pravdě. Protiklady už nezpůsobují zmatek a konflikt, ale stávají se přirozenou součástí, jako dech života. Není ostuda přiznat si, že to nezvládám, že se neorientuji sám/sama v sobě a potřebuji kousek doprovodit, než získám svoji vlastní stabilitu. Od toho je tu průvodce, Probuzená bytost, která Vidí a proto Tě může naučit Vidět. Je světlem, které přeje každé bytosti to samé světlo. 

Na těchto stránkách si můžete přečíst inspirativní texty, přihlásit se na nějakou skupinovou událost, kde užíváme praktické metody sebepoznávání, cesty k vlastní celistvosti, můžete se přihlásit na přednášku, besedu, anebo si přímo domluvit osobní schůzku s průvodcem, který Vás provede tím, co se Vám aktuálně vyjevuje.  

S úctou, Váš tým Institutu Cesta k celistvosti.

V této chvíli nejsou žádné plánované události

Nadcházející události

Poslední video

Poslední články

Poslední báseň

Life is strange
in three dimensions range

But it is impossibly hard 
without single shard
of my heart

Provozuje:

Eliška Ježková,

IČO 08057621,

Kozelská 56, 266 01 Beroun

  • Blog.cz Tomas Merlin Jezek
  • Soundcloud profil Thomas Merlin
  • Youtube kanál Cesta k celistvosti
  • Facebook profil